Zaznacz stronę

O NAS

Wiele lat temu zaczęliśmy rodzinnie uwielbiać. Razem z naszymi dziećmi.

Staraliśmy się grać na tyle na ile nam pozwalał czas, ponieważ łączenie pracy i obowiązków domowych często niesie ze sobą wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Bardzo chcieliśmy śpiewać, grać i modlić się aby nasze dzieci wzrastały w takiej atmosferze.

Dziś niezmiennie poruszani tą formą modlitwy ze wzruszeniem i radością chcemy podzielić się z wami naszym Rodzinnym Uwielbieniem.

Zaproszamy was póki co w taki sposób do naszego domu.

NASZA TWÓRCZOŚĆ

"JESTEŚ KRÓLEM"

Aranżacja Muzyczna: Jacek Konieczny   |   Wokal: Joanna Konieczna

To pieśń, którą raczej wszyscy znają 🙂 chcielibyśmy podzielić się naszą wersją troche rozszerzoną 🙂 Aranżacja powstała specjalnie na Spotkanie Młodych w Częstochowie i pierwszy raz wykonana została właśnie tam wraz z zespołem „Lumen”. W końcu nagraliśmy to w naszym domowym studio gdy dzieci spały 🙂 

Wiele razy śpiewaliśmy i graliśmy w tej wersji na Rodzinnym Uwielbieniu w parafiach i kościołach w poznaniu.

Po 7 latach postanowiliśmy już jej nie chować w szufladzie. 

Niech stanie się modlitwą „Dziś życie swe podaruj Jezusowi i szczerze wyznaj to Pan mój i Król”.

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie. 10 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia.”

MAMO I TATO

Muzyka: Joanna Konieczna   |   Słowa: Joanna Konieczna

Pochłonięci codziennością czasami zapominamy, że w każdej sytuacji możemy zwrócić się do Boga 🙌. Dla wszystkich rodziców, którzy codziennie podejmują ten trud, odpowiedzialność, czasem łzy, bezsilność, kończącą się cierpliwość ale też radość i szczęście z bycia mamą i tatą ❤️ BÓG BLISKO JEST

WYKONANIE:    

 Śpiew: Joanna Konieczna   |  Piano: Jacek Konieczny

ANIELE BOŻY

Muzyka: Jacek Konieczny   |   Słowa: Tradycyjne

Melodia i muzyka powstały przede wszystkim z myślą o dzieciach. Chcieliśmy wspólnie modlić się i śpiewać. Dziś każdego wieczoru przed pójściem spać spiewamy to w domu. Może i także w Twoim domu zagości ta melodia do słów modlitwy, którą raczej wszyscy znamy. 

WYKONANIE:    

Śpiew: Joanna Konieczna   |  Piano i nagrania: Jacek Konieczny

Klarnet: Marcin Piekut

„Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św.” powiedział – Antek Piekut

Mix / Mastering: Marek Lewandowski

Scenariusz: Konrad Sikorski

Zdjecia i montaż: Konrad Sikorski

Wystąpili: Dawidek Sikorski, Jonaszek Konieczny Ilustracje wykonali: Krzyś Winter, Grześ Sikora, Jan Ejchman, Karol Eichman, Tymek Krylik, Alicja Brtmann, Zuzia Szyperska, Maja Szyperska, Pola Daniel, Olga Urbańczyk, Nela Motylewska-Białek, Michasia Urbańczyk.

Nagrania: Necessary Music

WESEL SIĘ KRÓLOWO MIŁA

Muzyka: Joanna Konieczna, Jacek Konieczny   |   Słowa: ks. Józef Wrzeciono

Pieśń wielkanocna Wesel się królowo miła, została napisana w pierwszej połowie XIX wieku. Autorem tekstu „Wesel się królowo miła”  był ksiądz Józef Wrzeciono. W między czasie do tekstu powstawały różne melodie.

To nasza wersja, bardziej współczesna, jednak z zachowaniem oryginalnego tekstu. Miłego słuchania 🙂

WYKONANIE:    

Śpiew: Joanna Konieczna   |  Piano i Aranżacja: Jacek Konieczny

Chór: NaNowo pod kierownictwem Marcina Obsta

Perkusja: Maciej Burzyński

Trąbka: Tomasz Orłowski

OTRZYJCIE JUŻ ŁZY PŁACZĄCY

Aranżacja muzyczna: Jacek Konieczny

Pieśń wielkanocna „Otrzyjcie już łzy płaczący”, pochodzi z Małopolski Wschodniej i  jest swojego rodzaju pamiątką po tzw Kresach Wschodnich. Pieśń  pojawia się w wydanym w 1908 roku śpiewniku księdza Jana Kazimierza Siedleckiego. W tej formie i aranżacji przeczekała 7 lat w naszej szufladzie 🙂

WYKONANIE:    

Śpiew: Joanna Konieczna   |  Piano i nagrania: Jacek Konieczny

Solo Sax Sopranowy: Marcin Piekut

Prorocze Uwielbienie Warsztaty Jacek Konieczny

SPONTANICZNE UWIELBIENIE

To jedna z naszych ulubionych i ukochanych sposobów uwielbienia. Przez lata mogliśmy prowadzić w ten sposób wiele modlitw, które ubogacały nas samych. Wolność i otwartość na natchnienia Ducha Świętego to ogromne przeżycie ale i przygoda ponieważ nigdy nie wiesz czym cię obdarzy. Mogą to być słowa i dźwięki modlitwy, które stają się słowami Boga do nas samych. Dlatego nazywamy to "Proroczym Uwielbieniem". Pomimo, że było nas wielu to każdy miał indywidualną relację z Bogiem i to On sprawiał, że w tym samym czasie tworzyliśmy coś wspólnego.

UTWORY SPONTANICZNE - JAK TO POWSTAJE

Spotykaliśmy się w Domu Modlitwy w Poznaniu. Przez 2 godziny rozważaliśmy Słowo Boże, graliśmy i śpiewaliśmy melodie, które wypływały z nas poprzez modlitwę. Niezwykłe było to, że powstawały wtedy melodie, słowa i cała aranżacja na żywo bez żadnego przygotowania wcześniej. Poruszani Duchem św. tworzyliśmy na żywo pieśni z tekstem, melodią i aranżacją.

Każde takie spotkanie nagrywaliśmy i dzięki temu mogliśmy później odtworzyć to co powstawało podczas modlitwy.

 

Oto kilka utworów, które udało nam się nagrać na nowo: